flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Історична довідка

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Камінь-Каширського районного суду Волинської області

м.Камінь-Каширський Волинської області

 

Камінь-Каширський районний народний суд був утворений в кінці 1939 року. У зв’язку з окупацією території німецько-фашиськими загарбниками в червні 1941 року Народний суд припинив свою діяльність. Лише після визволення України від німецьких загарбників у листопаді 1944 року роботу суду було відновлено.

З 1944 року по 1 вересня 1947 року суд перебував у підпорядкуванні Управління Народного Комісаріату Юстиції УРСР Волинської області.

З 1 вересня 1947 року по 1 жовтня 1956 року у підпорядкуванні Управління Міністерства Юстиції УРСР Волинської області.

З 1 жовтня 1956 року Камінь-Каширський районний народний суд підпорядкований Волинському обласному суду.

Відповідно до Закону УРСР «Про судоустрій Української РСР» від 05 червня 1981 року організаційне керівництво щодо районних (міських) народних судів здійснювалось відділами юстиції виконавчого комітету обласної Ради народних депутатів.

Структура і штатна чисельність апарату суду затверджувалась начальником відділу юстиції облвиконкому.

Згідно Конституції УРСР до сфери діяльності народного суду входило відправлення правосуддя по кримінальних, цивільних та адміністративних справах.

     Відповідно до Закону Української РСР “Про судоустрій  ”  від  5  червня
1981 року № 2022-Х,  Постанови Верховної ради №2464-12  від 17.06.92 «Про порядок введення в дію Закону України "Про внесення змін і доповнень до Закону Української РСР "Про судоустрій Української РСР" у всіх областях для  забезпечення     колегіального     розгляду   (в складі трьох суддів)   судових     справ районними (міськими) судами, до яких обрано  недостатню   кількість  суддів, були створені міжрайонні (окружні) суди. Так був створений Камінь-Каширський міжрайонний окружний суд, у склад якого входило 5 районних судів: Камінь-Каширський, Любешівський, Маневицький, Ратнівський та Старовижівський районні народні суди.  

Проголошення в 1991 році незалежності України, а відтак - розбудова демократичної правової держави, впровадження політичної, економічної та правової реформ обумовили необхідність кардинальних змін у діяльності Міністерства юстиції.

Затверджене Постановами Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1991 року та 3 жовтня 1992 року Положення про Міністерство юстиції призвело до значного розширення його повноважень, покладення на нього нових функцій, що в свою чергу, призвело до суттєвих перетворень у центральному апараті. З цього часу Мін'юст організовує забезпечення діяльності обласних, Київського міського, районних (міських) народних судів, узагальнює організаційне забезпечення діяльності цих судів і подає їм рекомендації щодо змін у сітці судів та їх штату, організовує забезпечення виконання рішень, ухвал і постанов судів, керує роботою з кадрами судів, підвідомчих установ і організацій, проводить добір кадрів в установленому порядку разом із Верховним судом України, представляє до обрання суддів, заохочує працівників судів, підвідомчих установ і організацій. Відповідно до умов того часу на Міністерство покладалася розробка проектів нормативних актів та рішень Уряду України та підготовка пропозицій щодо їх кодифікації, забезпечення подання правової допомоги населенню, підприємствам, установам і організаціям, координація діяльності державних органів, взаємодія з громадськими організаціями у правовиховній роботі, забезпечення методичного керівництва організацією юридичного всеобучу виконкомами місцевих Рад народних депутатів міністерствами та відомствами України.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін і доповнень до закону УРСР «Про судоустрій Української РСР» від 24 лютого 1994 року № 4017-XII, із назви «Камінь-Каширський районний народний суд» виключено слово «народний». Отже, з 24 лютого 1994 року - Камінь-Каширський районний суд.

З прийняттям Закону України «Про державну виконавчу службу» та Закону України «Про виконавче провадження» від 22 жовтня 2000 року № 2056 -111, Державна виконавча служба відокремлена від судів. Тому від штату Камінь-Каширського районного суду відділились судові виконавці.

Відповідно до Указу Президента від 29 серпня 2002 року № 780/2002 бул створено Державну судову адміністрацію України та її територіальні управління в областях. Згідно цього Указу з 1 січня 2003 року функції з організаційного забезпечення діяльності судів в Україні були покладені на Державну судову адміністрацію України та її територіальні управління.

Територіальному управлінню Державної судової адміністрації суди області не підпорядковані. Управління створене для організаційного забезпечення діяльності судів, здійснення матеріального і соціального забезпечення суддів та працівників апарату судів.

 

З 1982 року Камінь-Каширський районний суд розміщений за адресою вулиця Воля, 13, м. Камінь-Каширський, в двохповерховій будівлі, загальною площею 485,9 м2 .

Камінь-Каширський районний суд  є судом першої інстанції і розглядає кримінальні, цивільні, адміністративні справи та справи про адміністративні правопорушення в порядку передбаченому процесуальним законодавством.

 На підставі наказу Державної судової адміністрації від 30.09.09 №103 Камінь-Каширський районний суд включено до переліку судів, на базі яких утворюються модельні суди (втратив чинність на підставі наказу ДСА №118 від 13.09.2013).

 Посади голів суду обіймали : Нікітченко Микола Васильович (з листопада 1944 року по серпень 1946 року), Філіп’єв Трохим Давидович з серпня 1946 року по вересень 1947 року), Рейзіна Вікторія Олександрівна (з вересня 1947 року по січень 1949 року), Багуля Олександр Григорович (з січня 1949 року по листопад 1954 року), Лопатко Микола Олексійович (з листопада 1954 року по грудень 1960 року), Ус Микола Іванович (з грудня 1960 року по квітень 1976 року), Чудопалов Юрій Юхимович (з квітня 1976 року по січень 1980 року), Гордійчук Віктор Миколайович (з 27 березня 1980 року і по теперішній час).

На посадах суддів працювали: Кузьмич Галина Леонтіївна (з 22 квітня 1993 року по 08 жовтня 2008 року), Гончарук Олександр Никонорович (з 18 червня 1983 року і по 03 жовтня 2016 року), Борсук Петро Павлович (з 02 вересня 2002 року по 19 січня 2011 року ), Гамула Борис Степанович ( з 09 лютого 2010 року і по теперішній час), Антонюк Олеся Володимирівна (з 04 квітня 2012 року і по теперішній час).

Штатним розписом Камінь-Каширського районного суду Волинської області передбачено 27 штатних одиниць, з них: 4 посади суддів;  13 - державних службовців; 4 – працівників патронатної служби, 3 – службовців; 3 – робітників.

Судді Камінь-Каширського районного суду Волинської області здійснюють судочинство в порядку, встановленому процесуальним законом, а також інші повноваження, передбачені чинним законодавством.

Організаційне забезпечення роботи суду здійснює його апарат, який очолює  з 2008 року керівник апарату Яцюра Ігор Богданович. Відповідно до Закону України «Про судоустрій та статус суддів» від 07.07.2010 року № 2453-VІ суттєво розширено коло повноважень керівника апарату, який, зокрема, несе персональну відповідальність за належне організаційне забезпечення суду, суддів та судового процесу, функціонування автоматизованої системи документообігу, яка введена в дію з 01 січня 2011 року відповідно до розділу XІІ Прикінцевих положень цього Закону.

Відповідно до ст.24 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» від 02.06.2016 року № 1402-VIII за головою суду закріплена представницька, адміністративна та контрольна функції.

Забезпечення додержання встановлених правил внутрішнього трудового розпорядку, виконання розпоряджень головуючого в судовому засіданні, підтримання громадського порядку, припинення проявів неповаги до суду, а також охорону приміщення суду покладено на судового розпорядника, згідно штатного розпису, передбачено 1 посаду.

Архівний підрозділ Камінь-Каширського районного суду Волинської області відповідно до Закону України "Про Національний архівний фонд та архівні установи" створений для тимчасового зберігання архівних документів, що нагромадилися за час діяльності суду, використання відомостей, що містяться в цих документах, для службових, виробничих, наукових та інших цілей, а також для захисту прав і законних інтересів громадян. Ведення архівної роботи покладено на архіваріуса суду.

До архіву Камінь-Каширського районного суду Волинської області  передаються  підготовлені  та оформлені належним чином номенклатурні та судові справи працівниками канцелярії   за  графіком,  затвердженим  головою  даного суду .

Приміщення суду обладнано пунктом пропуску,  системою відеонагляду  на першому поверсі при центральному  вході до приміщення суду, встановлений стаціонарний металодетектор.

В 2018 році в  приміщенні  Камінь-Каширського районного суду Волинської проведено капітальний та поточний ремонт  для належного його функціонування. Створено безпечні і комфортні умови для суддів, працівників апарату суду та осіб, які перебувають у суді